Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


A szervezeti értékrend belsővé tétele (beágyazódása)

Háromszoros olimpiai ezüstérmes, tizenháromszoros világbajnok, kilencszeres Európa-bajnok magyar női kajakozó visszaemlékezését hallgattam a rádióban. Elmesélte, hogy már gyerekkorában is kicsattant az energiától. Ezért szülei azt szerették volna, ha rendszeresen sportol, és mivel a kajakklub volt a legközelebb az iskolájához, oda íratták be. Ahogy a szülői kívánságok teljesítésénél lenni szokott, a kislány járt is, meg nem is a kajakedzésekre. Aztán egyszer történt valami, ami teljesen megváltoztatta a hozzáállását. A kajakklub gyermek sportolóknak fenntartott öltözőjében kevesebb öltözőszekrény volt, mint ahány gyerek beiratkozott a klubba. Ezért azt a rendszert vezették be, hogy egy év után azok a gyerekek kaptak saját öltözőszekrényt, akik rendszeresen eljártak edzésre, így ők a szekrényben tarthatták a szerelésüket. Ezzel szemben a gyakran hiányzóknak nem jutott öltözőszekrény, így nekik minden edzésre magukkal kellett vinniük a kajakosöltözéket. Ő pedig azok közé került, akik nem kaptak saját öltözőszekrényt. Ez nemcsak kényelmetlen volt számára – hiszen edzésnapokon a nagy sporttáskát is hurcolnia kellett az iskolába, az iskolából az edzésre, onnan haza –, hanem bántotta, hogy azok közé sorolták, akik nem méltóak saját öltözőszekrényre. Elhatározta, hogy változtat ezen, ő a jobbak közé szeretne tartozni. Ettől kezdve komolyan vette az edzéseket, és rövidesen saját öltözőszekrényt kapott. Aztán jöttek az eredmények is, ifjúsági Európa-bajnokság, felnőtt világbajnoki címek, olimpiai ezüstérmek.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave