Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Az erkölcsi nevelés módszereinek munkahelyi alkalmazhatósága

Az erkölcsi nevelés azt feltételezi, hogy vannak olyan etikai alapértékek, amelyeket az iskolai nevelés során meg lehet és meg kell ismertetni a tanulókkal, és a nevelési cél az, hogy a tanulók ezeket sajátjukként fogadják el. Ebben a témakörben évezredes viták folynak, amelyek ismertetetése meghaladná e könyv terjedelmét. Témánk szempontjából a tudományos kutatásoknak az az irányzata releváns, amely a társadalom jobbá tételét eredményező, „nemes” értékeket keres, és az erkölcsi nevelés feladatát ezek belsővé tételében látja. Ha a nevelés eredményesen teljesíti ezt a feladatát, akkor az emberek belső meggyőződésből fogják követni a nemes értékeket, és ezáltal a társadalom is jobbá válik. Ennek a megközelítésnek egy színvonalas terméke a Pálvölgyi Ferenc által pedagógiai célból kidolgozott univerzális értékkatalógus. Ez hét pedagógiai szuperértéket (PES) különböztet meg, és mindegyikhez hozzárendel hét-hét tipikus értékkomponenst. Elvileg ennél sokkal több értékkomponens is tartozhat egy PES-hez, de nevelési célra már ez a 49 elemből álló értékkatalógus is jól használható. Az értékkatalógust az 5.c keretes írás mutatja be.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave