Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Érzelmi megerősítés az értékek követésében

Egy személy belső azonosulása egy értékkel azt is jelenti, hogy az érték követése esetén értékesebbnek érzi saját magát. Például, ha a tisztességesség belső értékévé vált, akkor értékesebbnek tartja magát, és büszkeséggel tölti el, ha visszautasít egy becstelen ajánlatot. Ez az önjutalmazás kompenzálja az elutasítás miatti (anyagi) veszteséget. Az emberek egy része azonban csak lassan vagy egyáltalán nem jut el az önbizalomnak és a személyes autonómiának arra a fokára, hogy pozitív énképét külső megerősítés nélkül is meg tudná őrizni. Az emberek többségének szüksége van pozitív visszajelzésekre a környezetéből ahhoz, hogy önmagát értékesnek tartsa. Különösen azoknak az értékelésére figyelnek, akik fontosak számukra, például akikkel szoros kapcsolatban állnak (családtagok, barátok, munkahelyi közösség), akiket tekintélynek ismernek el, akiknek jelentős befolyása van az életük alakulására. E könyvnek nem feladata, hogy ennek az összetett folyamatnak a pszichológiai vetületeit tárgyalja. Elég annyit leszögeznünk, hogy egy munkavállaló értékességének tudatát növeli, ha munkahelyi közösségeitől, illetve vezetőitől pozitív megerősítést kap. Különösen így van ez, ha érzelmileg is kötődik ezekhez az emberekhez, és/vagy ha tekintélyként fogadja el őket.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave