Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Értékrend-vezérelt rend

Édesapaként az egyik kedvenc elfoglaltságom az esti mesélés volt. Végre minden elcsendesedett, és a gyerekek izgatottan várták a mesét. Számos mesekönyvünk ellenére voltak kedvenc meséik, így újra és újra kikönyörögték, hogy e mesék közül olvassam fel valamelyiket. Egy idő után már untam ugyanazt a mesét, ezért igyekeztem a történetet vagy a szereplőket egy kicsit megváltoztatni. A gyerekek először gyanakodva figyelték a módosított szöveget, majd harsányan tiltakoztak az eltérések miatt. Ragaszkodtak az eredeti szöveghez. Nem tudtam meggyőzni őket innovációim nagyszerűségéről, így visszakanyarodtunk a mese eredeti szövegéhez. Rá kellett jönnöm, hogy a kisgyerekek – legalábbis elalvás előtt – az újszerűségnél jobban szeretik a rendet. (Persze nem azt, amikor nekik kell rendet rakniuk.) Ezt szülőként a gyerekeim számos más megnyilvánulásából is megtapasztalhattam, például abból, hogy elalvós állatkáikat mindig a kiságyuknak ugyanabba a szegletébe kellett helyezni. Ezt az igényüket tudomásul vettem, megértve, hogy számukra az ismétlődés, a kiszámíthatóság, vagyis a rend biztonságot ad.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave