Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


A szervezeti integritás megteremtésének kockázatalapú megközelítése

Egy autógyár arra az elhatározásra jutott, hogy olyan gépkocsikat állít elő, amelyekben senkit nem ér halálos baleset. Hogyan próbálták megoldani ezt a lehetetlennek látszó feladatot? Úgy, hogy aprólékosan kivizsgáltak minden esetet, amikor valaki az általuk gyártott autóban baleset során életét vesztette. Azt kutatták, hogy milyen védőberendezés beépítése esetén lehetett volna elkerülni a halálos kimenetelt. Például, ha azt találták, hogy az ütközéskor az utas feje nagy erővel hátracsapódott, a nyakcsigolyája megroppant, és ez okozta a halálát, akkor megállapították, hogy a fejtámla biztonságosabbra cserélésével nagy valószínűséggel egy óriási erejű ütközés esetén is megelőzhető a halálos kimenetelű csigolyasérülés. Következésképpen az ezután gyártott autóikban a fejtámlát kicserélték egy ütést jobban csillapító típusra. Hasonló módszerrel több tucat olyan változtatást hajtottak végre, amelyek révén két-három év alatt szinte nullára csökkent az általuk gyártott autókban a halálos balesetek száma. E módszer alkalmazása révén ma már a világ legbiztonságosabb személyautóit állítják elő.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave