Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Az integritás fogalma

Az erkölcstan közkeletű definíciója szerint „az integritás egy erkölcsi tulajdonság, amellyel az az ember jellemezhető, akinél összhang van a gondolatai, a szavai és a tettei között, azaz azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond” (Wikipedia, „Integrity” szócikk). A gondolatok és a szavak összhangján azt értjük, hogy a személy legbensőbb meggyőződései, legdédelgetettebb értékei megegyeznek a megvallott értékeivel. Például, amikor a hazája iránti szeretetéről beszél, akkor nem a hallgatóság előtt akar tetszelegni, hanem tényleg úgy gondolja, hogy a hazájáért érdemes személyes áldozatot hozni. Amikor örök hűséget vall az esküvőjén, akkor komolyan gondolja, hogy házastársát annak betegsége esetén sem akarja majd egy egészségesebbre cserélni. Az erkölcsi értelemben vett integritás azt jelenti, hogy az adott személy által vallott (ténylegesen elfogadott) és a megvallott (mások felé hangoztatott) értékek megegyeznek egymással, azaz belső értékrendje szerint beszél és cselekszik.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave