Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


„Naggyá teszlek” modell

A „naggyá teszlek” modell esetén a szervezet vezetése arra törekszik, hogy dominánssá tegye a szervezeti értékeket, a dolgozóktól pedig elvárja, hogy teljes mértékben azonosuljanak ezekkel az értékekkel, azaz a szervezeti értékek váljanak a dolgozók vezérlő értékeivé. Ha a szervezet vezetése eléri ezt, akkor már nyugodtan hagyatkozhat a dolgozók önvezérlésére. Ezért került ez a modell az ábrának abba a mezőjébe, ahol a szervezeti érték is domináns, de a dolgozók önvezérlésének is komoly szerepet szánnak. Ez a modell hasznosítja az integritás-megfelelés programok minden elemét, de azon belül kiemelt hangsúlyt fektet a szervezeti kultúrára, annak korábban bemutatott szocializációs és kontrollfunkciójára. A modellt azért neveztem „naggyá teszlek” modellnek, mivel koncepciója szerint a szervezet értelmet ad a dolgozó munkájának, sőt ezen keresztül az életének is, azaz a dolgozó azáltal lesz „nagy”, hogy egy kiváló szervezetnek válik tagjává, illetve lesz a munkavállalója.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave