Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


„Nálunk kiteljesedhetsz” modell

Ez a modell sok tekintetben éppen az ellenkezője a „naggyá teszlek” modellnek. Alapvetően különbözik a kiindulópontjuk is. Az ezt a modellt választó szervezet azoknak az embereknek kínál kibontakozási lehetőséget, akiknek erős hivatástudatuk van, és személyes értékrendjükben központi helyet foglalnak el az e hivatás kiteljesítését szolgáló, illetve ahhoz kapcsolódó értékek. Például egy fiatalember világhírű kutató, orvos, természetvédő szeretne lenni, és értékrendjébe beletartozik a kitartás, a munkaszeretet, az áldozatkészség is, mivel tudja, hogy ezek nélkül személyes hivatását sem tudná betölteni. Az ilyen emberek a kiválóvá válás személyes útját keresik, amit egy szintén kiválóságra törekvő szervezet tud felkínálni azáltal, hogy megteremti számukra az önmegvalósítás, a hivatás magas fokú kiteljesedésének feltételeit. Az egyén munkavállalói szerepe értékrendjének és egyéb szerepei értékeinek az ütközése esetén azért dönt majd a munkavállalói értékek követése mellett, mert ezek megegyeznek (nagyfokú átfedésben vannak) hivatása értékrendjével. Például a munkaidő végén nem azért nem hagyja abba a folyamatban lévő kísérletet, és rohan az óvodába a kisfiáért, mert ez a munkáltató elvárása, hanem azért, mert az ő személyes rangsorának elején a kísérlet mielőbbi sikeres befejezése áll.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave