Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Üzenet vezetőknek: törvényesség, törvénytisztelet, továbbadás

A szervezeti integritás ellenőrzése, amely a megfelelőségre (a szabályosságra és a helyénvalóságra), a szervezeti kultúrára és az irányítási rendszerre egyaránt fókuszálhat, ismét felhívja a figyelmet arra, hogy a szervezeti integritást többféleképpen meg lehet közelíteni. A külső ellenőrzést végző intézmény megteheti, hogy csak egy megközelítést alkalmaz, és csak ebből a szempontból értékeli az ellenőrzött szervezet integritását. Egy ilyen ellenőrzés az adott megközelítés szempontjából fontos megállapításokat, javaslatokat tehet. Az ezekre válaszul megszülető intézkedések hozzájárulhatnak az ellenőrzött szervezet integritásának megszilárdításához. A szervezeti integritásra törekvő vezető azonban nem teheti meg, hogy a szervezeti integritásnak csak az egyik dimenziójára koncentrál, például a speciális integritáskontrollok kiépítésére, és közben nem vesz tudomást a szervezeti kultúra integritást erősítő szerepéről, vagy nem törődik azzal, hogy a szervezet más szakpolitikáiban, például a humánerőforrás-gazdálkodás vagy a beszerzések területén milyen intézkedésekkel lehetne erősíteni a szervezet integritását. Még kevésbé lenne célszerű szembeállítani egymással a különböző megközelítéseket, és csak a megfelelés vagy csak a szervezeti kultúra fontosságát hangsúlyozni a másik rovására.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave