Mezősi Gábor

Természeti veszélyek

és hatásaik csökkentése


Lehetőségek a veszély által kiváltott hatás csökkentésére

Ennek a természeti veszélynek a bekövetkezési valószínűsége lokális léptékben kicsi, és általában nem jelent közvetlen veszélyt az élővilágra, globálisan mégis a villámlás és a földrengés közé esik az életveszélyt jelentő előfordulási esélye (ld. tulane). Ezért különösen figyelemre méltó, hogy számos idézett szerző szerint reális veszély ezen esemény bekövetkezésének kockázata, lényegében csak idő kérdése, mikor történik meg, veszélyeztetve a lakosságot.

Természeti veszélyek

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 625 2

A könyv az egyre nagyobb társadalmi és gazdasági károkat okozó geofizikai, meteorológiai, hidrológiai és biológiai jellegű természeti veszélyekkel foglalkozik. Ezeknek a veszélyeknek a kialakulását, valamint az élő és élettelen környezetben kiváltott hatásukat mutatják be az egyes fejezetek. Az összeállítás szintetizálja a természet- és társadalomföldrajzi megközelítést, és feltárja a káros hatások mérséklésének lehetőségeit, továbbá a globális jelenségek mellett azokra a folyamatokra összpontosítja a figyelmet, amelyek Európában és Nyugat-Ázsiában a legjellemzőbbek.

A szerző amellett érvel, hogy megfelelő ismeretekkel és felkészültséggel a természeti veszélyek szerteágazó, klímaváltozással összefonódó hatásai csökkenthetők. Művében bőségesen támogatja digitálisan elérhető szakmai információkkal az olvasót, hogy ezzel is segítse a természeti veszélyek felismerését és kezelését. A kötet jól használható a témával foglalkozó hallgatók, oktatók, szakemberek, érdeklődők és a döntéselőkészítésben érdekeltek számára.

Hivatkozás: https://mersz.hu/mezosi-termeszeti-veszelyek//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave