Mezősi Gábor

Természeti veszélyek

és hatásaik csökkentése


Területi elhelyezkedés

Mint utaltunk rá, a hurrikánok jellemző megjelenési helye az Atlanti-óceán karibi térsége, míg a tájfunoké a pacifikus régió nyugati része. A kettő közötti kisebb eltérés az előfordulási idejükben van, mert mindkettő előfordulása ugyan a nyári félévre, gyakran annak második felére tehető, de a tájfunok inkább a nyár első felében fordulnak elő. A trópusi ciklonoknak – újabban a mérsékelt övieknek is – nevet adnak, a hurrikánokat a Karib-térségi és közép-amerikai hagyományokhoz is igazodva eredetileg a szentek napjai alapján nevezték el, majd a keresztnevek kerültek sorra.

Természeti veszélyek

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 625 2

A könyv az egyre nagyobb társadalmi és gazdasági károkat okozó geofizikai, meteorológiai, hidrológiai és biológiai jellegű természeti veszélyekkel foglalkozik. Ezeknek a veszélyeknek a kialakulását, valamint az élő és élettelen környezetben kiváltott hatásukat mutatják be az egyes fejezetek. Az összeállítás szintetizálja a természet- és társadalomföldrajzi megközelítést, és feltárja a káros hatások mérséklésének lehetőségeit, továbbá a globális jelenségek mellett azokra a folyamatokra összpontosítja a figyelmet, amelyek Európában és Nyugat-Ázsiában a legjellemzőbbek.

A szerző amellett érvel, hogy megfelelő ismeretekkel és felkészültséggel a természeti veszélyek szerteágazó, klímaváltozással összefonódó hatásai csökkenthetők. Művében bőségesen támogatja digitálisan elérhető szakmai információkkal az olvasót, hogy ezzel is segítse a természeti veszélyek felismerését és kezelését. A kötet jól használható a témával foglalkozó hallgatók, oktatók, szakemberek, érdeklődők és a döntéselőkészítésben érdekeltek számára.

Hivatkozás: https://mersz.hu/mezosi-termeszeti-veszelyek//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave