Fischer-Lichte Erika

A dráma története


A töredéktől a teljességig

Az ideális eszménykép és a tényleges társadalmi viszonyok között feszülő ellentmondás, amely a Sturm und Drang-drámákban részben elkendőzve, részben teljesen nyíltan artikulálódott és csapódott le, a német klasszika drámairodalmára nézve is meghatározó. A személyiség szabad kibontakozásának követelményét Goethe és Schiller is hangsúlyosan képviselte. Ezzel egyidejűleg egyre inkább átlátták, hogy milyen feltételeket biztosít ehhez az adott társadalmi rend. A két író tehát nem kergetett olyan illúziókat, hogy a körülmények megfogalmazása lehetővé tenné a polgárok számára ennek az eszménynek a megvalósítását. Wilhelm Meister lényegében Goethe véleményét képviseli, amikor így elemzi a kor valós társadalmi viszonyait:

A dráma története

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 672 6

Erika Fischer-Lichte a kortárs európai színháztudomány egyik legmeghatározóbb alakja. A dráma története mára alapművé vált, hiánypótló munka, amely a görög tragédiától a posztmodernig rekonstruálja az európai színház- és drámatörténetet.

A kötet bemutatja a különböző korszakok színházi kultúráját, továbbá az egyes korszakok legfontosabb műveiről ad magas színvonalú, de közérthető stílusban megfogalmazott elemzéseket.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fischer-lichte-a-drama-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave