Fischer-Lichte Erika

A dráma története


A színpad mint a polgári nyilvánosság fóruma

Az évszázad előrehaladtával szellemileg és művészileg is egyre sivárabb lett az európai színház állapota. A játszott darabok irodalmi színvonala 1880 körül olyan mélyponton volt, ahonnan már aligha süllyedhetett volna tovább. Fénykorát élte a sekélyes és kommersz szórakoztató színház, a művelt polgár igényeit pedig az üres, deklamálásba fulladó előadások elégítették ki. A nézőt olyan halálos unalom fogta el a klasszikusok láttán, hogy még az az aktualitás és szellemi erő sem hatott, amelyektől a politikai, vallási, erkölcsi szabályok és szokások betartására ügyelő és a provokáció írmagját is kiirtó cenzúra nem fosztotta meg a darabokat. Mély szakadék tátongott tehát az irodalom és a színház között.

A dráma története

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 672 6

Erika Fischer-Lichte a kortárs európai színháztudomány egyik legmeghatározóbb alakja. A dráma története mára alapművé vált, hiánypótló munka, amely a görög tragédiától a posztmodernig rekonstruálja az európai színház- és drámatörténetet.

A kötet bemutatja a különböző korszakok színházi kultúráját, továbbá az egyes korszakok legfontosabb műveiről ad magas színvonalú, de közérthető stílusban megfogalmazott elemzéseket.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fischer-lichte-a-drama-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave