Fischer-Lichte Erika

A dráma története


Az élethazugság

Egyetlen korszak sem kultiválta annyira a családot, mint a polgári kor. Úgy tűnt, hogy a 18. század eszméi valósággá váltak a „középrétegek” biedermeier idilljeiben: a család szerető közösség, amely elfogadja és természetesnek tartja az apai irányítást, ugyanakkor mindenkinek elég teret biztosít arra, hogy szabadon kibontakoztathassa és megvalósíthassa különleges egyéniségét. Az iparosodás hatására felgyorsuló társadalmi változások következtében a család egyre inkább intim közösség lett, amely menedéket nyújthat az egyre kiszámíthatatlanabb közélet elől, illetve biztosítani tudja a társadalmi változások miatt szétesőben lévő Én épségét.

A dráma története

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 672 6

Erika Fischer-Lichte a kortárs európai színháztudomány egyik legmeghatározóbb alakja. A dráma története mára alapművé vált, hiánypótló munka, amely a görög tragédiától a posztmodernig rekonstruálja az európai színház- és drámatörténetet.

A kötet bemutatja a különböző korszakok színházi kultúráját, továbbá az egyes korszakok legfontosabb műveiről ad magas színvonalú, de közérthető stílusban megfogalmazott elemzéseket.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fischer-lichte-a-drama-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave