Fischer-Lichte Erika

A dráma története


Az én-keresés útján

A századforduló írói tehát érdekes módon még azelőtt darabokra szedték a nagy személyiségnek a polgári kor számára jelentős és alapvető mítoszát, hogy a tudósok – például Max Weber a már említett Gazdaság és társadalomban vagy Sigmund Freud az 1927-es Egy illúzió jövőjében, illetve a csak 1937-ben megjelent Mózes, az ember és az egyistenhitben – elméleti úton próbálták volna meg bebizonyítani illuzórikus voltát. Ez annál is meglepőbb, mert a 19. század közfelfogása szerint éppen az írókban valósult meg ez a különleges tulajdonság. Mégis kemény vádakkal illették ezt a mítoszt az olyan drámaírók, mint Ibsen, Strindberg és Csehov, akik közül különösen Strindberg bizonyult a probléma kíméletlen elemzőjének, és jutott olyan eredményekre, amelyek megelőlegezik a 20. század tapasztalatát.

A dráma története

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 672 6

Erika Fischer-Lichte a kortárs európai színháztudomány egyik legmeghatározóbb alakja. A dráma története mára alapművé vált, hiánypótló munka, amely a görög tragédiától a posztmodernig rekonstruálja az európai színház- és drámatörténetet.

A kötet bemutatja a különböző korszakok színházi kultúráját, továbbá az egyes korszakok legfontosabb műveiről ad magas színvonalú, de közérthető stílusban megfogalmazott elemzéseket.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fischer-lichte-a-drama-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave