Fischer-Lichte Erika

A dráma története


A halottak mint az élők átkai

Hogyan határozható meg az ember a nagy és individuális személyiség halála után? Ez volt a két világháború közötti színház központi és legtöbbet vitatott kérdése. A színházi avantgárd képviselőihez hasonlóan a kor drámaírói is egyöntetűen elutasították az illúziószínházat és a lélektanilag meghatározott jellemeket – függetlenül attól, hogy egy metafizikus vagy éppen társadalomkritikai színház megvalósítása lebegett a szemük előtt. Szembesülniük kellett ugyanis azzal a ténnyel, hogy az adott történelmi helyzetben semmilyen körülmények között nincs visszaút a 19. század polgári színháza felé – a hős helyrehozhatatlanul szétesett.

A dráma története

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 672 6

Erika Fischer-Lichte a kortárs európai színháztudomány egyik legmeghatározóbb alakja. A dráma története mára alapművé vált, hiánypótló munka, amely a görög tragédiától a posztmodernig rekonstruálja az európai színház- és drámatörténetet.

A kötet bemutatja a különböző korszakok színházi kultúráját, továbbá az egyes korszakok legfontosabb műveiről ad magas színvonalú, de közérthető stílusban megfogalmazott elemzéseket.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fischer-lichte-a-drama-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave