Fischer-Lichte Erika

A dráma története


A nemzetségi átoktól a politikai identitásig

Az egyetlen ránk maradt trilógiát, Aiszkhülosz Oreszteiáját i. e. 458-ban, a zavargások és politikai változások időszakában adták elő Athénban. I. e. 461-ben döntő fontosságú rendelkezés változtatta meg az államformát: az areioszpagoszt megfosztották hatalmától. Ephialtészt azzal bízta meg a népgyűlés, hogy tiltsa meg ennek az ősi és Szolón által újraélesztett, arisztokratákból álló legfőbb tanácsnak a politikai ügyek intézését. Illetékességi körét a vérbíróságra korlátozta. A népgyűlés, amely jelentős mértékben az alsóbb néprétegekbe tartozókból állt, legkomolyabb ellenségétől szabadult meg ezzel a lépéssel, és az ötszázak tanácsával együtt a legfontosabb politikai szervezet lett.

A dráma története

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 672 6

Erika Fischer-Lichte a kortárs európai színháztudomány egyik legmeghatározóbb alakja. A dráma története mára alapművé vált, hiánypótló munka, amely a görög tragédiától a posztmodernig rekonstruálja az európai színház- és drámatörténetet.

A kötet bemutatja a különböző korszakok színházi kultúráját, továbbá az egyes korszakok legfontosabb műveiről ad magas színvonalú, de közérthető stílusban megfogalmazott elemzéseket.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fischer-lichte-a-drama-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave