Szécsényi András, Zsidi Vilmos (szerk.)

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig


Corvinus Economics Working Papers

A Corvinus Economics Working Papers a Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Karának sorozata, amelyet 2014-ben indítottak. Az online tudományos periodika a nemzetközi közönség könnyebb elérését célozza meg. Főként az egyetemhez kötődő szerzők angol nyelven készült kutatási jelentéseinek, műhelytanulmányainak és vitaanyagainak biztosít publikációs felületet, emellett cikkek másodközlését is vállalja. Évente átlagosan öt-tíz munkát közöl. A szerkesztőséget az egyetem különböző tanszékein és intézeteiben oktató tanárok alkotják. Főszerkesztője a kezdetek óta a Matematika Tanszék oktatója, Tasnádi Attila. Az eddig közölt 87 tanulmány szerzői tágabban értelmezett közgazdasági témákat dolgoztak fel – a diktatúráktól az energiafogyasztáson át a bankrendszerig –, és különféle megközelítésből tárgyalják azokat. Jelenleg három oldalon tekinthetők meg a sorozat tagjai: http://unipub.lib.uni-corvinus.hu/cgi/search/archive/advanced?screen=Search&publication=&series_merge=ALL&series=corvinus+economic+working+papers&order=-date%2Fcreators_name%2Ftitle&_action_search=Keres%C3%A9s; https://econpapers.repec.org/paper/cvhcoecwp és https://ideas.repec.org/s/cvh/coecwp.html.

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 674 0

A „Közgáz” történetéről jelen kötet az első összefoglaló tudományos munka. További újdonsága, hogy első ízben kezeli egységben a Budapesti Tudományegyetemi Közgazdaságtudományi Kar (1920-1934), a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara (1934-1948), a Magyar Közgazdaságtudományi Egyetem (1948-1953), a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem (1953-1990), a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem (1990-2000) a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (2000-2003) és a BCE (2003-) történetét. A kötet célja, hogy átfogó módon láttassa a 100 éves múlt egyetemtörténetét, függetlenül a politikai-gazdasági rendszerek változásaitól.

A többnyire történeti alapkutatásokra építő könyv lábjegyzetekkel, forrás- és bibliográfiával, fényképválogatással, szervezeti ábrákkal, névmutatóval, archontológiával segíti olvasóit. A meglehetősen heterogén forrásadottságok befolyással vannak a kötet felépítésére és módszertanára egyaránt. A fejezetek többsége jórészt levéltári forrásokra építő szervezettörténeti jellegű, ám bizonyos esetekben lehetőség nyílik narratív források használatára és társadalomtörténeti fókusz megjelenítésére is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/zsidi-szecsenyi-a-budapesti-corvinus-egyetem-es-elodintezmenyei-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave