Szécsényi András, Zsidi Vilmos (szerk.)

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig


Hallgatók

A kassai Kereskedelmi Főiskola népszerűnek mondható intézmény volt a továbbtanulók körében, nagy számban jelentkeztek a hallgatók. Évente valamivel több, mint száz jelentkező kezdhette meg tanulmányait. A 60 pengő féléves tandíj alacsonynak számított. Ezenfelül persze egyéb, szokásos díjakat is kellett fizetni (sport, vizsga stb.). Valamilyen tandíjkedvezményben a hallgatók körülbelül fele részesült. A kollégiumi elhelyezés díja egy hónapra, teljes ellátással (mosás, fűtés, világítás, étkezés, kiszolgálás [!]) a fiúkollégiumban 36 pengőbe, a leánykollégiumban 50 pengőbe került.1 A hallgatóknak nagyjából fele lakott a Rákóczi Internátusban. A lányok számára a domonkos apácák is tartottak fenn kollégiumot. A tanítás a hét hat napján egész napos elfoglaltságot jelentett: a tanórákat hétfőtől szombatig 8–13, illetve 15–19 (szombaton 17) óra között tartották.

A Budapesti Corvinus Egyetem és elődintézményei története a kezdetektől 2020-ig

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 674 0

A „Közgáz” történetéről jelen kötet az első összefoglaló tudományos munka. További újdonsága, hogy első ízben kezeli egységben a Budapesti Tudományegyetemi Közgazdaságtudományi Kar (1920-1934), a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara (1934-1948), a Magyar Közgazdaságtudományi Egyetem (1948-1953), a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem (1953-1990), a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem (1990-2000) a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (2000-2003) és a BCE (2003-) történetét. A kötet célja, hogy átfogó módon láttassa a 100 éves múlt egyetemtörténetét, függetlenül a politikai-gazdasági rendszerek változásaitól.

A többnyire történeti alapkutatásokra építő könyv lábjegyzetekkel, forrás- és bibliográfiával, fényképválogatással, szervezeti ábrákkal, névmutatóval, archontológiával segíti olvasóit. A meglehetősen heterogén forrásadottságok befolyással vannak a kötet felépítésére és módszertanára egyaránt. A fejezetek többsége jórészt levéltári forrásokra építő szervezettörténeti jellegű, ám bizonyos esetekben lehetőség nyílik narratív források használatára és társadalomtörténeti fókusz megjelenítésére is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/zsidi-szecsenyi-a-budapesti-corvinus-egyetem-es-elodintezmenyei-tortenete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave