Hamza Gábor

Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I.


Felhasznált irodalom

Eckhart, F.: A jog- és államtudományi kar története. Budapest, 1936.; Szladits, K.: Keveházi Kováts Gyula r. tag emlékezete. Budapest, Magyar Tudományos Akadémia, 1944; Erdő, P.: Der Stand der kanonistischen Forschung in Ungarn. Zeitschrift der Savigny-Stiftung für Rechtsgeschichte (Kanonistische Abteilung) 451–463.; Erdő, P.: Huszadik századi magyar egyházjogászok az európai kölcsönhatások összefüggésében. In: Magyarok kelet és nyugat metszésvonalán. A nemzetközi történész konferencia előadásai. Esztergom, 1994. április 13–15. (Red. Beke Margit és Bárdos István) Esztergom, 1995. 365–378.; Vigh, A.: A kánonjog oktatása a budapesti egyetemen a XIX. század végétől a XX. század közepéig. Jogtörténeti Szemle 2005 különszám 8–11. és Hamza, G.: Áttekintés a kánonjog (ius canonicum) kialakulásáról és fejlődéséről. [Visión de conjunto sobre el origen y el desarrollo del Derecho canónico (ius canonicum)]. Revista Crítica de Derecho Canónico Pluriconfesional 1 (2014) 155–168. http://www.eumed.net/rev/rcdcp/index.htm

Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 705 1

Az 1825/1827. évi pozsonyi országgyűlés alsó táblájának 1825. november 3-án tartott kerületi ülésén megalapították a Magyar Tudós Társaságot, amelyet 1845 óta neveznek hivatalosan Magyar Tudományos Akadémiának. Az 1827. évi XI. törvénycikk „A hazai nyelv művelésére fölállítandó tudós társaságról vagy magyar akadémiáról” képezte az Akadémia létrehozásának jogi alapját. A kiemelkedő magyar (magyarországi) és külföldi levelező, rendes, tiszteleti (tiszteletbeli) és igazgató (igazgatótanácsi) tagjok életét és munkásságát bemutató Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I. című munka reményeink szerint egy új kiadványsorozat első kötete, amely hiánypótló, így a Magyar Tudományos Akadémia falain kívül is joggal tarthat számot nagy érdeklődésre.

A kötetben kiemelkedő, többségükben hazai (magyarországi), a jogtudomány, s ezen belül a római jog, a kánonjog, a jogtörténet, a magánjog, a nemzetközi köz- és magánjog, a jogbölcselet (jogfilozófia), a közjog (korabeli kifejezéssel élve államtudomány), illetve alkotmányjog, a közigazgatási jog, a büntetőjog, az eljárásjogok, továbbá a közgazdaságtudomány, a statisztika és a szociológia területén maradandó életművet hátrahagyó, kimagasló jelentőségű művelőinek életrajza és sok esetben nemzetközileg is ismert és nagyra értékelt munkásságának átfogó, értékelő jellegű elemzése kapott helyet.

Hivatkozás: https://mersz.hu/hamza-portrek-a-magyar-tudomanyos-akademia-tagjairol-i//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave