Hamza Gábor

Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I.


Buday László főbb munkái

Nemzetközi Statisztikai Intézet Budapesten. Közgazdasági Szemle 25 (1901); A statisztika nemzetközi művelése. Közgazdasági Szemle 36 (1912); A statisztika újabb problémái – A Nemzetközi Statisztikai Intézet Bécsben. Közgazdasági Szemle 38 (1914); Népünk halandósági viszonyai. Akadémiai értesítő 28 (1917); A megcsonkított Magyarország. Budapest, 1921.; Agrárpolitika, Budapest, 1922.; Agrárstatisztika. Közgazdasági Szemle 46 (1922); Nemzetközi Statisztikai Intézet Brüsszelben. Magyar Statisztikai Szemle 1923.; La Hongrie après le traité de Trianon. Párizs, 1922.; A statisztika elmélete és története. Budapest, 1922.; Magyarország küzdelmes évei. Budapest, 1923.; A statisztika munkaköre. Értekezések a philosophiai és társadalmi tudományok köréből 2. 7. Magyar Tudományos Akadémia, Budapest, 1923. és Buday László hátramaradt írásai. Budapest, 1935.

Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 705 1

Az 1825/1827. évi pozsonyi országgyűlés alsó táblájának 1825. november 3-án tartott kerületi ülésén megalapították a Magyar Tudós Társaságot, amelyet 1845 óta neveznek hivatalosan Magyar Tudományos Akadémiának. Az 1827. évi XI. törvénycikk „A hazai nyelv művelésére fölállítandó tudós társaságról vagy magyar akadémiáról” képezte az Akadémia létrehozásának jogi alapját. A kiemelkedő magyar (magyarországi) és külföldi levelező, rendes, tiszteleti (tiszteletbeli) és igazgató (igazgatótanácsi) tagjok életét és munkásságát bemutató Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I. című munka reményeink szerint egy új kiadványsorozat első kötete, amely hiánypótló, így a Magyar Tudományos Akadémia falain kívül is joggal tarthat számot nagy érdeklődésre.

A kötetben kiemelkedő, többségükben hazai (magyarországi), a jogtudomány, s ezen belül a római jog, a kánonjog, a jogtörténet, a magánjog, a nemzetközi köz- és magánjog, a jogbölcselet (jogfilozófia), a közjog (korabeli kifejezéssel élve államtudomány), illetve alkotmányjog, a közigazgatási jog, a büntetőjog, az eljárásjogok, továbbá a közgazdaságtudomány, a statisztika és a szociológia területén maradandó életművet hátrahagyó, kimagasló jelentőségű művelőinek életrajza és sok esetben nemzetközileg is ismert és nagyra értékelt munkásságának átfogó, értékelő jellegű elemzése kapott helyet.

Hivatkozás: https://mersz.hu/hamza-portrek-a-magyar-tudomanyos-akademia-tagjairol-i//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave