Hamza Gábor

Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I.


Frank Ignácz főbb munkái

Specimen elaborandarum institutionum juris civilis Hungarici; continens: I. Praecognita; II. Doctrinam de donatione regia. Cassoviae, 1820. (újabb kiadás: Cassoviae, 1834.); Principia juris civilis Hungarici. I-II. kötet. Pestini, 1828–1829.; Novum supplementum principiorum juris civilis Hungarici, continens addenda et corrigenda ex decretis ann. 1830. et 1836. Pestini, 1837.; A közigazság törvénye Magyarhonban. Két rész, 3 kötetben. Buda, 1845–1847. (A mű reprint, nem teljes terjedelemben, kiadásban 1987-ben ismét kiadásra került) és Ősiség és elévülés. Értekezés. Buda, 1848. Utalunk arra, hogy két munkája, az Észjogtani vázlat és a Magyar büntetőjogtan kéziratos formában maradt fenn, nyomtatásban nem került kiadásra.

Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 705 1

Az 1825/1827. évi pozsonyi országgyűlés alsó táblájának 1825. november 3-án tartott kerületi ülésén megalapították a Magyar Tudós Társaságot, amelyet 1845 óta neveznek hivatalosan Magyar Tudományos Akadémiának. Az 1827. évi XI. törvénycikk „A hazai nyelv művelésére fölállítandó tudós társaságról vagy magyar akadémiáról” képezte az Akadémia létrehozásának jogi alapját. A kiemelkedő magyar (magyarországi) és külföldi levelező, rendes, tiszteleti (tiszteletbeli) és igazgató (igazgatótanácsi) tagjok életét és munkásságát bemutató Portrék a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól I. című munka reményeink szerint egy új kiadványsorozat első kötete, amely hiánypótló, így a Magyar Tudományos Akadémia falain kívül is joggal tarthat számot nagy érdeklődésre.

A kötetben kiemelkedő, többségükben hazai (magyarországi), a jogtudomány, s ezen belül a római jog, a kánonjog, a jogtörténet, a magánjog, a nemzetközi köz- és magánjog, a jogbölcselet (jogfilozófia), a közjog (korabeli kifejezéssel élve államtudomány), illetve alkotmányjog, a közigazgatási jog, a büntetőjog, az eljárásjogok, továbbá a közgazdaságtudomány, a statisztika és a szociológia területén maradandó életművet hátrahagyó, kimagasló jelentőségű művelőinek életrajza és sok esetben nemzetközileg is ismert és nagyra értékelt munkásságának átfogó, értékelő jellegű elemzése kapott helyet.

Hivatkozás: https://mersz.hu/hamza-portrek-a-magyar-tudomanyos-akademia-tagjairol-i//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave