Hargittai István, Hargittai Magdolna

Londoni séták a tudomány körül


Natural History Museum

A Natural History Museum (országos természetrajzi múzeum) gyökerei Sir Hans Sloane tudományos gyűjteményéig nyúlnak vissza. A múzeumot 1754-ben alapították, de jelenlegi otthonát 1873-ban kezdték építeni Alfred Waterhouse építész tervei alapján; a munkák 1881-ben fejeződtek be. A múzeumnak mintegy 80 millió lelete van az élet- és a földtudomány területéről. Ezeket öt – növénytani, rovartani, ásványtani, őslénytani, állattani – gyűjteménybe sorolták. Fenséges épülete miatt a múzeumot gyakran „a természet katedrálisának” nevezik. 1992-ben a British Museumtól független szervezetté vált. Nagyszerű központi csarnokában állították ki Charles Darwin szobrát (3. fejezet); a mennyezetről egy kék bálna csontváza ereszkedik a kiállítótérbe.

Londoni séták a tudomány körül

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 726 6

Az eredeti angol nyelvű kiadás előszavából:

Londonban nőttem fel, és életem több periódusában dolgoztam Londonban. Ma is ebben a városban élek. Az évek során mindig úgy róttam London utcáit, hogy mindenütt a tudomány megjelenését fürkésztem. Jól ismerem Londont és a londoni tudományt, és meglepett, hogy mennyi újat tanultam ebből a könyvből, hogy mi mindent elém tárt, amiről korábban nem tudtam. Még mindig sok a felfedeznivaló számomra és az olvasó számára is. Ez a könyv útmutató eddig nem ismert helyekhez, emlékművekhez és tudósokhoz, és segít a felfedezésben. A könyv átfogó, felkészült és tájékozott, élvezet olvasni és útikönyvként használni mindazok számára, akik érdeklődnek London és a tudomány iránt.

Paul Nurse

élettani vagy orvostudományi Nobel-díjas (2001), a Francis Crick Intézet (London) igazgatója, a Royal Society korábbi elnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/hargittai-londoni-setak-a-tudomany-korul//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave