Hargittai István, Hargittai Magdolna

Londoni séták a tudomány körül


Science Museum

A Science Museumot 1857-ben alapították. Napjainkban évi 3,3 millió látogató keresi fel. Számos alkalommal jártunk ott az évek során, és mindig nagy volt a tömeg. A kiállításokon a természettudományi és műszaki fejlődés számos korszakalkotó művének eredeti példánya is szerepel. Látható például Stephenson legrégebbi fennmaradt gőzmozdonya, Watson és Crick kettős hélixet formázó DNS-modelljének rekonstruált változata, Babbage számológépe és az orosz Suhov hiperbolikus tornyának modellje. A következő fejezetekben szerepel néhány további kép is a Science Museumból.

Londoni séták a tudomány körül

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 726 6

Az eredeti angol nyelvű kiadás előszavából:

Londonban nőttem fel, és életem több periódusában dolgoztam Londonban. Ma is ebben a városban élek. Az évek során mindig úgy róttam London utcáit, hogy mindenütt a tudomány megjelenését fürkésztem. Jól ismerem Londont és a londoni tudományt, és meglepett, hogy mennyi újat tanultam ebből a könyvből, hogy mi mindent elém tárt, amiről korábban nem tudtam. Még mindig sok a felfedeznivaló számomra és az olvasó számára is. Ez a könyv útmutató eddig nem ismert helyekhez, emlékművekhez és tudósokhoz, és segít a felfedezésben. A könyv átfogó, felkészült és tájékozott, élvezet olvasni és útikönyvként használni mindazok számára, akik érdeklődnek London és a tudomány iránt.

Paul Nurse

élettani vagy orvostudományi Nobel-díjas (2001), a Francis Crick Intézet (London) igazgatója, a Royal Society korábbi elnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/hargittai-londoni-setak-a-tudomany-korul//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave