Hargittai István, Hargittai Magdolna

Londoni séták a tudomány körül


15–18. század

Tengerész Henrik, Infante Dom Henrique (I. János portugál király harmadik fia, 1394‒1460) fellépésével kezdődött Európában „a világ felfedezése”. Úgy tartják, hogy ő indította el a földrajzi felfedezések korát, amely nagyjából a 15. század elején kezdődött, és még a 18. században is tartott. Henrik herceg először Afrika partjainak felfedezését tűzte ki célul: főként Nyugat-Afrika kincseit akarta feltárni. Atlanti-óceáni szigeteket és új tengeri utakat is felfedezett. Részt vett az újfajta, könnyebb vitorlás hajók megtervezésében, amelyekkel távolabbra is eljuthatott. Ő és követői alaposan kiismerték és kihasználták a közép-atlanti széljárást. Megfigyelései végső soron az amerikai kontinens felfedezését is elősegítették.

Londoni séták a tudomány körül

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 726 6

Az eredeti angol nyelvű kiadás előszavából:

Londonban nőttem fel, és életem több periódusában dolgoztam Londonban. Ma is ebben a városban élek. Az évek során mindig úgy róttam London utcáit, hogy mindenütt a tudomány megjelenését fürkésztem. Jól ismerem Londont és a londoni tudományt, és meglepett, hogy mennyi újat tanultam ebből a könyvből, hogy mi mindent elém tárt, amiről korábban nem tudtam. Még mindig sok a felfedeznivaló számomra és az olvasó számára is. Ez a könyv útmutató eddig nem ismert helyekhez, emlékművekhez és tudósokhoz, és segít a felfedezésben. A könyv átfogó, felkészült és tájékozott, élvezet olvasni és útikönyvként használni mindazok számára, akik érdeklődnek London és a tudomány iránt.

Paul Nurse

élettani vagy orvostudományi Nobel-díjas (2001), a Francis Crick Intézet (London) igazgatója, a Royal Society korábbi elnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/hargittai-londoni-setak-a-tudomany-korul//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave