Stukovszky Tamás, Illyés Péter (szerk.)

A kis- és középvállalkozások innovációja

Elmélet és gyakorlat


Kutatásfinanszírozási törvény és K+T+I megállapodás

A K+T+I Stratégia megvalósításának egyik fontos eleme a kutatásfinanszírozási törvény (FoFinaG): a FoFinaG rendelkezéseinek megfelelően a szövetségi kormány háromévente elfogad egy kutatási, technológiai és innovációs megállapodást (K+T+I Paktum). A K+T+I Paktum a Stratégia operatív megvalósításának központi eszköze, mely egy növekedésorientált finanszírozási és tervezési biztonságot hivatott garantálni. A K+T+I Paktum konkrét intézkedéseket határoz meg a Stratégiában megfogalmazott célok és cselekvési területek megvalósítása érdekében. A K+T+I Paktum hároméves időszakra vonatkozólag határozza meg a kutatási és innovációs prioritásokat, valamint az ahhoz szükséges költségvetési források összegét. Lényeges eleme a Stratégiának, hogy a K+T+I Paktum által a 2021–2023-as támogatási időszak esetében a szövetségi kormány összesen 3858,3 millió eurós költségvetési forrást biztosít a K+F+I szempontjából releváns tárcának (BMBWF, BMK és BMDW), valamint egyetemen kívüli kutató- és kutatást finanszírozó központi intézményeknek, ami a legutóbbi szövetségi pénzügyi kerethez képest 27%-os finanszírozásnövekedést jelent.

A kis- és középvállalkozások innovációja

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 833 1

A jelen kötet szellemi munícióját adó, a kkv-k innovációs minimumának azonosítására irányuló kutatás célja az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű vizsgálata és a hazai kkv-k legoptimálisabb innovációs életciklus modelljének definiálása volt. A kutatás során az innováció mint változási képesség operatív szinten került vizsgálatra az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű elemzésével.

Miközben a mű célrendszere többrétű, legfontosabb küldetése, hogy az innováció technokrata, tudományos és sokszor talán túlértékelt vagy túlgondolt jelentéstartalmát átformálja a vállalatok mindennapjaiban is használható, működésüket és eredményességüket támogató fogalommá.

A szerzők az innovációs definíciók, modellek, folyamatok, jogszabályok és nemzetközi trendek világának elemző bemutatásán keresztül vezetik az Olvasót, kiemelten foglalkozva a hazai kis- és középvállalkozások innovációs kihívásaival, lehetőségeivel.

A kötetben szereplő ismeretek tanulmányozása hasznos lehet a téma iránt mélyebben érdeklődőknek – legyen szó a jövő innovációmenedzsereiről, döntéselőkészítőkről és szakpolitikusokról vagy akár egyetemi hallgatókról, oktatókról –, akik tenni szeretnének azért, hogy a kis- és középvállalkozások, azáltal pedig hazánk innovációs teljesítménye javuljon, elkerülve ezzel a kevésbé versenyképes gazdasági környezetben rejlő közepes fejlettségi csapda veszélyét.

Hivatkozás: https://mersz.hu/stukovszky-illyes-a-kis-es-kozepvallalkozasok-innovacioja-elmelet-es-gyakorlat//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave