Stukovszky Tamás, Illyés Péter (szerk.)

A kis- és középvállalkozások innovációja

Elmélet és gyakorlat


Összegzés

Ma Svédországot úgy lehet jellemezni, hogy egyike azoknak az országoknak, amelyek csaknem az összes innovációs és versenyképességet mérő listában az élen vannak. Az elmúlt két évtizedben a gazdaság gyorsan tudott növekedni, ez éles ellentétben áll az 1970-es, 1980-as évek lassú növekedésével. Ami az innovációs rendszer hatékonyságát illeti, az ezzel kapcsolatos diszkurzust sokáig az ún. svéd paradoxon dominálta, amely abban állt, hogy a kutatási és fejlesztési kiadások magas szintje ellenére a kutatási eredmények és azok növekedési hatása kevésbé bizonyítható. A paradoxont két összefüggésben fogalmazták meg. Hogyan lehet az országnak (1) ilyen alacsony a high-tech export szintje (Edquist–Hommen, 2008), illetve miért (2) növekedik az ország ilyen lassan, amikor/ha ilyen sokat költ kutatás és fejlesztésre (Andersson–Asplund–Henreksson, 2002).

A kis- és középvállalkozások innovációja

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 833 1

A jelen kötet szellemi munícióját adó, a kkv-k innovációs minimumának azonosítására irányuló kutatás célja az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű vizsgálata és a hazai kkv-k legoptimálisabb innovációs életciklus modelljének definiálása volt. A kutatás során az innováció mint változási képesség operatív szinten került vizsgálatra az egyes innovációs módszertanok, modellek benchmark jellegű elemzésével.

Miközben a mű célrendszere többrétű, legfontosabb küldetése, hogy az innováció technokrata, tudományos és sokszor talán túlértékelt vagy túlgondolt jelentéstartalmát átformálja a vállalatok mindennapjaiban is használható, működésüket és eredményességüket támogató fogalommá.

A szerzők az innovációs definíciók, modellek, folyamatok, jogszabályok és nemzetközi trendek világának elemző bemutatásán keresztül vezetik az Olvasót, kiemelten foglalkozva a hazai kis- és középvállalkozások innovációs kihívásaival, lehetőségeivel.

A kötetben szereplő ismeretek tanulmányozása hasznos lehet a téma iránt mélyebben érdeklődőknek – legyen szó a jövő innovációmenedzsereiről, döntéselőkészítőkről és szakpolitikusokról vagy akár egyetemi hallgatókról, oktatókról –, akik tenni szeretnének azért, hogy a kis- és középvállalkozások, azáltal pedig hazánk innovációs teljesítménye javuljon, elkerülve ezzel a kevésbé versenyképes gazdasági környezetben rejlő közepes fejlettségi csapda veszélyét.

Hivatkozás: https://mersz.hu/stukovszky-illyes-a-kis-es-kozepvallalkozasok-innovacioja-elmelet-es-gyakorlat//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave