Huerta de Soto Jesús

Pénz, banki hitel és gazdasági ciklusok


A 100%-os kötelező tartalékot támogató régi chicagói iskolai hagyomány

A chicagói iskola által előírt 100%-os kötelező tartalék megjelenése 1933. március 16-ra nyúlik vissza, amikor Henry C. Simons, Lloyd W. Mints, Aaron Director, Frank H. Knight, Henry Schultz, Paul H. Douglas, Albert G. Hart és mások egy névtelenül kiadott hatoldalas dokumentumot kezdtek el terjeszteni, melynek címe „Banking and Currency Reform”721 volt. Albert G. Hart később kibővítette a programot a „The ‘Chicago Plan’ of Banking Reform” című cikkében, mely 1935-ben jelent meg. Ebben Hart nyíltan elismeri Ludwig von Mises professzort, a javaslat kizárólagos szülőatyjának.722 Később, 1935 novemberében, James W. Angell kiadott egy átfogó cikket, melyben megvédi ezt az álláspontot és különböző szempontok alapján elemzi azt. Angell „The 100-Percent Reserve Plan”723 című cikkét Henry C. Simons „Rules versus Authorities in Monetary Policy” írása követte, mely 1936-ban jelent meg.724

Pénz, banki hitel és gazdasági ciklusok

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 795 1

Jelen gazdasági és politikai környezetben nem is lehetne időszerűbb vagy fontosabb e könyv elemzése, ami a válság és a reformok okait firtatja, és ami az említett okok jövőbeli, előre megjósolható ismételt felmerülésének elkerülése érdekében a jelenlegi banki és pénzügyi rendszerre alkalmazandó.

Dióhéjban fogalmazva: a jelen írás születésével egy időben a könyvet már 13 különböző nyelvre fordították le, és tíz különböző országban jelentették meg.

Mindenesetre attól függetlenül, hogy a jövőben a pozitív előjelek beigazolódnak-e, vagy erőfeszítéseinket siker koronázza-e vagy sem, a mi egyetemi hallgatókként és gazdasági teoretikusokként vállalt elidegeníthetetlen felelősségünk az, hogy minden erőnket a kutatásra és a tudományos igazság keresésére összpontosítsuk, és így az eljövendő generációkra olyan ismeret- és alapelvgyűjteményt hagyhassunk örökül, amely lehetővé teszi számukra az emberiség és a civilizáció korlátok és gátló körülmények nélküli előrejuttatását.

Jesús Huerta de Soto a Pénz, banki hitel és gazdasági ciklusok művének első spanyol, valamint angol kiadásait követően jelen kötetben, figyelembe véve a 2007-es gazdasági válságot követő folyamatokat, nemcsak Spanyolország, hanem az Európai Pénzügyi és Gazdasági Unió tagjai helyzetét vizsgálja.

Hivatkozás: https://mersz.hu/de-soto-penz-banki-hitel-es-gazdasagi-ciklusok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave