Dudits Dénes, Györgyey János

Zöld GMO-k a laboratóriumban és a szántóföldön


A kockázatvizsgáló kutatók érdekei

A GMO-k egészségügyi és környezetvédelmi kockázataival foglalkozó kutatók tevékenységét is több szempont kell hogy mozgassa. Egyrészt szükségük van a GMO-k gyakorlati hasznosítására, hiszen ez jelenti az alapot, ezek a GMO-k képezhetik a vizsgálataik tárgyát. Abban a – ma már nehezen elképzelhető – helyzetben, ha a fejlesztők, a cégek nem próbálnának a GM élőlényekkel és termékekkel piacra kerülni, az egész GMO-kockázatvizsgálat okafogyottá válna. Másrészt viszont minél erősebb a géntechnológiával létrehozott növényekkel szembeni társadalmi és politikai ellenállás, annál könnyebben és hatékonyabban tudják megindokolni, hogy a befolyásuk növelésére és forrásaik bővítésére van szükség.

Zöld GMO-k a laboratóriumban és a szántóföldön

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 131 8

Miként segíti a géntechnológia a növények nemesítését? Hogyan készülnek a génnemesített növények, a zöld GMO-k? Mit mond a tudomány az egyes GM növények egészségügyi és környezeti kockázatairól? Milyen GM növényekre számíthatunk a közeljövőben? Kinek milyen haszna származik a növényi géntechnológiából? Adjunk-e szabad választást a magyar gazdáknak a fajták, technológiák megválasztásában? Kinek az érdeke a „GMO-cirkusz"? Miért jutottunk zsákutcába a társadalmi viták során?

A Pont könyvek sorozat új darabja, a Zöld GMO-k érthető és logikus válaszokkal szolgál, határozott pontokat téve a kérdőjelek helyére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/dudits-gyorgyey-zold-gmo-k-a-laboratoriumban-es-a-szantofoldon//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave