Kovács Kármen

Kutatási és publikálási kézikönyv nem csak közgazdászoknak


A szakdolgozat tartalma és szerkezete

A szakdolgozat felépítését feltétlenül szükséges azelőtt megtervezni, hogy elkezdődne az anyag megírása. A szakdolgozat szerkezetének előzetes felvázolása azért nagyon ajánlott, hogy a hallgató alaposan átgondolja és kidolgozza készülő munkájának gondolatmenetét, és azt, hogy milyen nagyobb, illetve azon belül milyen kisebb témákról fog értekezni. A szakdolgozat struktúrájának megtervezése továbbá azért is fontos, mert azok, akik e nélkül kezdenek neki az anyag megírásának, nagyon gyakran egy téma vagy problémakör kifejtését követően, vagy egy bizonyos terjedelem után, nem tudják, hogyan, milyen irányba folytassák munkájukat, a megírt részhez miként illesszék hozzá a vizsgált téma kisebb területeinek tanulmányozását, elemzését. A szakirodalmi áttekintés szerkezetének jelentősége, felépítésének lehetséges módjai az előzőekben már bemutatásra kerültek. A szakirodalmi áttekintés a szakdolgozatnak nagyon fontos, meghatározó részét képezi; emellett azonban az egész szakdolgozat logikus, következetes szerkesztése is rendkívül lényeges. A szakdolgozat, valamint bármely részének, fejezetének kidolgozásához – ahogy az már a korábbiakban kiemelésre került – célszerű felhasználni a szakirodalom feldolgozása során készített jegyzeteket, gondolati térkép(ek)et és tartalmi-szerkezeti vázlatot.

Kutatási és publikálási kézikönyv nem csak közgazdászoknak

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 037 3

Könyvünk célja, hogy segítséget nyújtson a tudományos kutatómunkához és a kutatás eredményeit közlő publikációk elkészítéséhez. Bár elsősorban a közgazdaság-tudomány és az üzleti tudományok területén kutatóknak szól, részletesen foglalkozik a természet- és társadalomtudományos kutatás és publikálás sajátosságaival, így más tudományágak művelői is nagy haszonnal forgathatják. A fiatal kutatók számára átfogó, egyben elmélyült áttekintést ad mind a kutatásról, mind a szakmai közlemények megírásáról, ugyanakkor a tapasztalat szakemberek számára is sok fontos és újszerű kutatás-módszertani ismeretet tartalmaz. Külön fejezetben tárgyalja a szakdolgozat-készítés módszertanát, így a végzős főiskolai, egyetemi hallgatók nélkülözhetetlen kézikönyve.

A kötet a tudományos kutatómunkát és publikálást azok összetett jellegére fókuszálva, alaposan és részletesen mutatja be, valamint a nemzetközi szakirodalomban fellelhető tudásanyagot és elfogadott elveket közvetíti. Ebből következően egyedülálló e kézikönyv a hazai kiadványok között. A kötetet mintegy 35 magyarázó ábra és egy több mint 400 kifejezést tartalmazó angol-magyar szószedet teszi teljessé.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kovacs-kutatasi-es-publikalasi-kezikonyv-nem-csak-kozgazdaszoknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave