Irimiás Anna, Jászberényi Melinda, Michalkó Gábor

A turisztikai termékek innovatív fejlesztése


Kutatást generáló problémák

Ryan és Hall (2005) tanulmánya szerint a turizmus és a szexualitás kapcsolata az ipari forradalomtól datálódik, azonban tudományos kutatása sokáig nem számított komoly, intellektuális kutatási területnek, ahogy Oppermann (1999) és Bandyopadhyay (2013) is értekezik. Az alapprobléma, mely felkeltette a kutatók érdeklődését az 1970-es évek végén: a keleti, fejlődő országok kizsákmányolása a nyugati, fejlett országok által (Ryan–Hall, 2005). A vizsgálatok tárgyát egyrészt a férfiak által tett, a szexuális vágyakat prostitúció által kielégítő utazások képezték (Oppermann, 1999), másrészt azok az utazások, melyek során gyermekprostitúció igénybevételére kerül sor. Ez a jelenség leginkább Thaiföldet, Mexikót, a Fülöp-szigeteket, Brazíliát és Kambodzsát érinti, mely országok piroslámpás negyedeibe gyakran emberkereskedelem során kerülnek hátrányos helyzetű térségekből gyermekek, és válnak ezen elítélendő tevékenységek áldozatává (Gibson, 2013; Carr, 2016).

A turisztikai termékek innovatív fejlesztése

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 408 1

Ez a kiadvány arra vállalkozik, hogy a hazai és a nemzetközi szakirodalomra, tudományos vizsgálatokra, szakértői megfigyelésekre, jó gyakorlatokra és persze a szerzők kreativitására alapozva bemutassa a turisztikai termékek palettáját. Az olvasó találkozhat tradicionálisabb termékkel (városi turizmus, bevásárlóturizmus, gasztroturizmus, konferenciaturizmus), szembesülhet úgynevezett niche (rés) termékekkel (kalandturizmus, buliturizmus, sportturizmus, hajós turizmus, szenior turizmus, tudományos turizmus), és végül, de nem utolsósorban elmélyülhet a horizontális, szinte minden terméket átható szemléletformálásban (akadálymentesítés, szexualitás, fenntarthatóság, felelősségteljesség, lassúság). A kötet tanulmányainak gondolatvilágát az innováció szükségszerűsége vezérli.

A kiadvány a turisztikai termékek ismert logikájából/modelljéből kiindulva egyrészt megtartotta annak hagyományos formáját, másrészt számtalan új, innovatív megközelítéssel is találkozhatunk, amely egyaránt igaz azok tartalmára és stílusára. Az egyes termékek/fejezetek olyan szemléletmódot közvetítenek, melyek mára nélkülözhetetlenek a turisztikai trendek kereslet-kínálat értelmezéséhez, a desztinációk termékstruktúra analíziséhez, a piacszegmentációhoz.

Prof. Dr. Aubert Antal egyetemi tanár

A kötet 2020-tól a Turizmus és mobilitás című online sorozat tagjaként jelenik meg.

Hivatkozás: https://mersz.hu/irimias-jaszberenyi-michalko-a-turisztikai-termekek-innovativ-fejlesztese//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave