Csedő Zoltán, Zavarkó Máté

Társaságirányítás


35. táblázat. Barabási és Albert skálafüggetlen hálózat modelljének fő jellemzői
Szempont
A skálafüggetlen hálózat ismérve
Skálafüggetlenség
Kevés csomópont rengeteg kapcsolattal (ezek ún. „hub”-bá, középpontokká alakulhatnak), számos csomópont kevés kapcsolattal.
Növekedés és népszerűségi kapcsolódás
A régebb óta a hálózatban lévő csomópontok és a több kapcsolattal rendelkező csomópontok nagyobb eséllyel tudnak növekedni, mint a fiatalabb és a kevesebb kapcsolattal rendelkező csomópontok. Egy új belépő inkább a több kapcsolattal rendelkező csomóponthoz fog kapcsolódni, mint ahhoz, amelynek kevés kapcsolata van.
Alkalmassági vonzerő
Az alkalmasabb (kompetensebb) csomópontok több új kapcsolatot vonzanak, mint az ugyanannyi kapcsolattal rendelkező vagy ugyanolyan régen csatlakozott, de kevésbé alkalmas csomópontok.
Hibatűrő képesség és korrekció
Amennyiben véletlenszerűen tűnnek el csomópontok, a hálózat nagy valószínűséggel sokáig fennmarad.
Sebezhetőség
A nagy csomópontok (középpontok) tudatos támadása, működésképtelenné tétele esetén a hálózat gyorsan szétesik.
Forrás: Bakacsi, 2018

Társaságirányítás

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 657 3

A Társaságirányítás könyv célja, hogy ismertesse a társaságirányítás alapjait, fejlődését, és értelmezési keretet biztosítson jelenlegi és leendő felső vezetők, döntéshozók számára a társaságirányítás legújabb megközelítéseinek a mindennapi vezetői gyakorlatban való alkalmazásához. A könyv tartalma kötelező tananyag a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetés és Szervezés mesterképzésében. Csedő Zoltán a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetés és Szervezés Tanszékének habilitált egyetemi docense, tanszékvezetője és Zavarkó Máté a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetés és Szervezés Tanszékének doktorandusza, a társaságirányítás gyakorlatias megközelítésébe integrálták a stratégiai menedzsment meghatározó elméleteit és a nemzetközi szakirodalom legkorszerűbb összefüggéseit. A szerzők kutatási, oktatási és saját vezetői tapasztalataik alapján a társaságirányítás legnagyobb kihívásának a folyamatos és gyors változások kezelését tartják, ami a társaságirányítási feladatok dinamikus ellátását teszi szükségessé, elsődlegesen olyan kulcsterületeken, mint az innováció, a szervezeti változások és a szervezetközi hálózatok irányítása. A szerzők a tudásátadás legkorszerűbb eszköztárát felhasználva könyvük megírásával párhuzamosan interaktív, digitális tananyagokat is fejlesztettek, amelyek számos gyakorló feladatot, animációt és filmet tartalmaznak.

Hivatkozás: https://mersz.hu/tarsasagiranyitas//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave