Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


Interkulturális közelítéskultúra modellek

A nemzetköziesedés és a globalizáció hatására egyre világosabbá vált, hogy a nemzetközi környezetben tevékenykedőknek nagyobb hangsúlyt kell fektetniük a kulturális sokszínűség megértésére (Leat, 1998). Bokor és szerzőtársai (2007: 43) felvetik, hogy ez az a heterogenitás, ami miatt „a HRM más a nemzetközi vállalatoknál” szemben a helyi cégekkel. (Megjegyzés: A témakör szerteágazó volta miatt itt eltekintünk a kultúrával kapcsolatos sokféle kultúravizsgálati módoktól, pl. társadalmi kultúra – nemzeti kultúraszervezeti kultúra – szubkultúra kapcsolatok bemutatását. Itt csak az alcímben felvetett témakört vizsgáljuk az IHRM szempontjából.)

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave