Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


Helyiek TM-je

A TM sajátos kulturális beágyazódása miatt számos gondot és problémát vet fel. A japán rendszerben a teljesítmény értelmezése jelentősen eltér az amerikai vagy az európai értelmezéstől. Ahogy már korábban jeleztük, e felfogás szerint nemcsak a konkrét cselekvés kimenete, hanem annak érdekében tett erőfeszítés is számít. A japán nemzeti kultúra bátorítja a csoportos erőfeszítést és az adott nagyobb csoporthoz való tartozást. A japán vállalatoknál még ma is nagyobb hangsúlyt fektetnek a szolgálati időre és az életkorra, mint a nyugati világ vállalatainál elterjedt konkrét teljesítménymérésre (Carrell et al., 2000). A japán menedzser közvetlenül nem jelezheti a munkahelyi problémát vagy munkahelyi beosztottjának problémáját (DowlingWelch, 2004). Ezzel szemben ez a felvetés nem jelent gondot az amerikai TM rendszerben.

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave