Pál Lajos, Petrovics Zoltán (szerk.)

Visegrád 18.0

A XVIII. Magyar Munkajogi Konferencia szerkesztett előadásai


A munkajogviszony megszűnésének, megszüntetésének dogmatikai és jogalkalmazási jelentősége

A munkaviszony mint tartós kötelmi viszony a legtöbb munkavállaló számára a létfenntartás alapját képezi, a szabályozás előterében a státusvédelem – és ez által mindenekelőtt a munkáltató általi jogellenes felmondás szankcionálása – áll.1 Ez a megállapítás szemléletesen összegzi azt, hogy a munkaviszony megszüntetésének szabályozásával kapcsolatos szociális védelmi igény napjainkban a munkajogi jogalkotással szemben támasztott alapkövetelmény. A munkajogviszony megszüntetésének ilyen tartalmú szabályozása a munkajog korábbi fejlődési szakaszaiban korántsem volt ilyen tartalmú: a munkajog által szabályozott viszonyok a jogág fejlődéstörténete alatt minőségi változáson mentek keresztül,2 a változás egyik legszembetűnőbb jellemvonása a munkaviszony szabad megszüntetésének elvéhez képest a munkavállalót védő munkaviszony-megszüntetési szabályok megjelenése. A munkavállalói státusvédelem, a jogellenes felmondás elleni védelem a modern munkajogokban olyan szociális, egzisztenciális tartalommal bírnak, melyek a munkajog keretein sokszor túlmutatnak.

Visegrád 18.0

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 295 999 3

A XVIII. Magyar Munkajogi Konferencián elhangzott előadások szerkesztett, írásos változatát tartalmazó konferenciakötetet haszonnal olvashatják, akik esetleg nem tudtak részt venni a konferencián.

A tanulmánykötetben munkajogi területen dolgozó előadók gondolatait ismerhetik meg, a kiadvány 14 tudományos értékű tanulmányt tartalmaz.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pal-petrovics-visegrad18-mmk//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave