Pál Lajos, Petrovics Zoltán (szerk.)

Visegrád 18.0

A XVIII. Magyar Munkajogi Konferencia szerkesztett előadásai


Az elállás okai munkáltatói oldalon

A bemutatást a már fentebb hivatkozott törvényben biztosított elállási joggal kezdem. Az Mt. 229. § (6) bekezdése szerint erre akkor van lehetősége a munkáltatónak, ha a munkavállaló a tanulmányi szerződésben foglaltakat megszegi. A kialakult gyakorlat alapján ilyen szerződésszegés megvalósulhat azzal, ha a munkavállaló a tanulmányokat nem folytatja, illetve a tanulmányait szerződésben meghatározott képzettséget nem szerzi meg, de a legtipikusabb az, amikor a munkavállaló a tanulmányok befejezését követően a szerződésben vállalt tartam alatt a munkaviszonyát megszünteti.1 Az 1992-es Mt. a szerződésszegési okokat nevesítette, meghatározva a fentieken túl azt is, ha a munkavállaló a tanulmányait nem megfelelő eredménnyel folytatta vagy nem lépett a szerződés szerinti időben munkába, ami a jelenlegi szabályozás mellett is szerződésszegésnek minősülhet. Ami azonban az újdonságot jelenti az az, hogy a törvény meghatározza, hogy szerződésszegésnek minősül, ha a munkaviszony megszűnésének indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása. Ez lehet munkáltatói felmondás az Mt. 66. § (2) bekezdéséből következően, és lehet azonnali hatályú felmondás az Mt. 78. § (1) bekezdés b) pontja alapján.

Visegrád 18.0

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 295 999 3

A XVIII. Magyar Munkajogi Konferencián elhangzott előadások szerkesztett, írásos változatát tartalmazó konferenciakötetet haszonnal olvashatják, akik esetleg nem tudtak részt venni a konferencián.

A tanulmánykötetben munkajogi területen dolgozó előadók gondolatait ismerhetik meg, a kiadvány 14 tudományos értékű tanulmányt tartalmaz.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pal-petrovics-visegrad18-mmk//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave