Pál Lajos, Petrovics Zoltán (szerk.)

Visegrád 18.0

A XVIII. Magyar Munkajogi Konferencia szerkesztett előadásai


Teljesség elve

A teljesség elve azt jelenti, hogy a munkaidő-nyilvántartásnak minden olyan munkaidővel kapcsolatos adatot tartalmaznia kell, mely alapján a munkaidővel, pihenőidővel kapcsolatos munkáltatói kötelezettségek megtartása megállapítható. A teljesség elvének ilyenformán kétféle értelmezése ismeretes. Az egyik értelmezés szerint a munkaidő-nyilvántartásoknak csak azokat az adatokat kell tartalmazniuk, amiket expressis verbis meghatároz a törvény a nyilvántartandó adatok körében, így a rendes és rendkívüli munkaidő, készenlét kezdő és befejező időpontját, más adatot nem. Ugyanakkor létezik egy másik értelmezés is a munkaidő-nyilvántartásokban szereplő adatok kapcsán, miszerint rendes és rendkívüli munkaidő, készenlét kezdő és befejező időpontján túl pontosan az adott munkaidőadat jellege okán szükséges a munkaközi szünet, a heti pihenőnap, heti pihenőidő, szabadnap, továbbá az ügyelet nyilvántartása is.1 Kétségtelenül ez egy kiterjesztő értelmezése az Mt. 134. §-ában szereplő munkaidő-nyilvántartási kötelezettségnek, ugyanakkor figyelemmel az ezzel kapcsolatos bírósági gyakorlatra, tartható álláspontnak tekinthető.

Visegrád 18.0

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 295 999 3

A XVIII. Magyar Munkajogi Konferencián elhangzott előadások szerkesztett, írásos változatát tartalmazó konferenciakötetet haszonnal olvashatják, akik esetleg nem tudtak részt venni a konferencián.

A tanulmánykötetben munkajogi területen dolgozó előadók gondolatait ismerhetik meg, a kiadvány 14 tudományos értékű tanulmányt tartalmaz.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pal-petrovics-visegrad18-mmk//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave