Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


Miért értelmezzük a gazdaság és kultúra kapcsolatát másképpen, mint húsz éve?

A Világkereskedelmi Szervezet (WTO) 1999-es seattle-i csúcstalálkozója fordulópontot jelentett az antiglobalizációs mozgalmak történetében. Amellett, hogy ekkorra maga a mozgalom is globálissá vált, ekkor került sor először nyílt, erőszakos összeütközésre a világgazdaság fennálló intézményeit képviselő államhatalom (rendőrség) és az ezen intézmények létjogosultságát megkérdőjelező tüntetők között. Utóbbiak haragja többek között a Starbucks Coffe Company kávézóira irányult – és mindarra, amit a vállalat kulturális értelemben képviselt.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave