Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A válság jelei és okai

A fordista, rugalmatlan tömegtermelés a kapitalizmus „aranykorában”, azaz a szervezett kapitalizmus időszakában (nagyjából 1945–1973 között) teljesedett ki leginkább. Ez a társadalmi-gazdasági formáció az 1960-as évekre elérkezett saját korlátaihoz, egyfajta strukturális válságba jutott. E válság megjelenési formái és okai rendkívül összetettek, ezért – bár igyekszünk csoportosítani a felszíni és mélyebb okokat – csak a legismertebbekre utalunk. A következőkben felsoroltak ugyanakkor rávilágítanak arra, hogy a II. világháború után kiteljesedett „szervezett kapitalizmus”, s annak működését meghatározó fordizmus alapjai rendültek meg.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave