Vigvári András

Pénzügy(rendszer)tan

Alapvető ismeretek rendhagyó megközelítésben


Vitakérdések

  1. Milyen szemléleti különbségeket lát az 1.1. és a 10.2. ábra között?
  2. Ön szerint azonos minőségű fogalom-e a monetáris rendszer és az árfolyamrendszer? Válaszához gondolja át a Glosszáriumban szereplő rendszerfogalmakat!
  3. Gondolja át, hogy milyen empirikus és milyen teoretikus érvek szólnak a tiszta piacgazdaság egyensúlyi jellege mellett és ellen! Gondolja át a vegyes gazdaság kialakulásához vezető tényezőket!
  4. Ön szerint milyen megbízhatósággal alkalmazható az amerikai egyesült államokbeli ingatlanhitelezéssel foglalkozó bankban az ottani ügyfélkörre kifejlesztett adósminősítő eljárás Magyarországon?
  5. Olvassa el Pete Péternek a 8. fejezet irodalomjegyzékében szereplő írását! Mi a véleménye a szerző azon kérdésfeltevéséről, amely így szól: „Közgazdasági elemzés vagy társadalomkritika?” Válaszához gondolja át a rendszerelmélet módszertani sajátosságait!
  6. Olvassa el a 8. fejezet irodalomjegyzékében szereplő Korten- (1996) könyv 13–16. és 140–143. oldalait! Talál-e a szövegrészekben rendszerszemléletű tárgyalást?

Pénzügy(rendszer)tan

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 887 3

A Pénzügy(rendszer)tan című tankönyv második kiadása a háromszintű felsőoktatás számára készült. Szerzője, Vigvári András, az ÁSZ FEMI tudományos tanácsadója, egyetemi docens, gyakorló pénzügyi szakember. A rendszerszemléletű megközelítés nemcsak tudományos értelemben jelent eredeti megközelítést, hanem ez az építkezés didaktikailag is újítás. Lehetővé teszi, hogy az olvasó átfogó és megalapozott ismereteket szerezzen a pénzügyek bonyolult világáról. A könyv nyelvezete és apparátusa csak minimálisan formalizált. Ez alkalmassá teszi arra is, hogy a közgazdász és gazdálkodástudományi képzésen túlmenően a jogi, a közigazgatási és társadalomtudományi képzések is hasznosíthassák. A könyv tagolása és szakmai nyitottsága lehetővé teszi, hogy a különböző alapszintű, mester és doktori képzések törzsanyaga legyen. A szerző nem megtanulandó leckéket írt, hanem élő és hasznosító, továbbgondolandó ismereteket nyújt, melyhez esettanulmányok, elméleti összefoglalók, glosszárium, kronológia biztosítanak keretet. A kötetet ún. arcélek színesítik, melyben a szerző bemutatja a téma szempontjából releváns pénzügyi szakembereket és kutatókat is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/vigvari-penzugyrendszertan//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave