Constantinovits Milán, Sipos Zoltán

Nemzetközi üzleti technikák


A szállítmányozók felelőssége

A szállítmányozók a megbízási szerződésben felelősséget vállalnak a megbízás teljesítéséért, s a jó kereskedő gondosságával kötelesek a megbízó érdeke alapján eljárni. Ebből következik, hogy felelősséggel tartoznak az általuk kötött fuvarozási és egyéb szerződések szakszerű megkötéséért, valamint a partnerek kiválasztásáért. A szállítmányozót, ha bizományos elszámolásban működik, nem terheli eredményfelelősség, csak ha saját számlás tevékenységet végez, illetve ténylegesen fuvarozóként lép fel. Abban az esetben viszont fuvarozói felelősség terheli a küldeményben bekövetkezett károkért, ha az árukár akkor keletkezett, amikor az áru az ő birtokában volt. A szállítmányozó (a fuvarozóhoz hasonlóan) árukár esetén mentesül a felelősségtől, ha a kár az alábbi okok miatt következett be:

Nemzetközi üzleti technikák

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 723 4

A jelen szakkönyvben található ismeretanyag egyaránt szól a tényleges és a leendő nagyvállalati és kisvállalkozó üzletembereknek, üzletkötőknek, marketingszakembereknek. A nemzetközi szokványok és üzleti gyakorlat megismertetésével bevezet a hazai és a globális külkereskedelmi feltételrendszerhez való alkalmazkodásba. Bemutatja az eredményes üzleti munka módszereit és az ésszerű kockázatkezelés lehetőségeit is. A könyvet jó szívvel ajánljuk tehát gyakorlati szakembereknek, üzleti menedzsereknek, vállalkozóknak. Az információs társadalom piacán a több tudás üzleti előnyt jelent, itt pedig olyan ismeretekről van szó, amelyek közvetlenül alkalmazhatóak a gyakorlatban is.

A könyv a szerzőpáros korábbi szak- és tankönyveinek a folytatása, elsősorban a több kiadást is megért „Külkereskedelmi technika - külpiaci kockázat" című könyvnek, valamint a 2008-ban kiadott „Nemzetközi kereskedelmi ügyletek" című munkának.

A szakkönyv tizenöt fejezetre bontva tárgyalja a nemzetközi árukereskedelmi tranzakciók környezeti feltételeit és intézményi peremfeltételeit, a tranzakciótípusokat, a nemzetközi üzleti szokványok tartalmát (amelyek lényegében a nemzetközi kereskedelem sajátos nyelvezetét jelentik), valamint a nemzetközi ügylet tartalmi kérdéseit és folyamatait. A szerzők naprakész ismereteket adnak, mivel legújabb kutatási eredményeiket is felhasználták a kézirat elkészítése során: így például az Incoterms szokványok új változatát és alkalmazásának újabb szempontjait, vagy a nemzetközi biztosítási szokványok átalakításának új fejleményeit is.

A szakkönyv alkalmas mind az érdeklődő szakmai közönség, mind pedig a felsőoktatás igényeinek kielégítésére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/constantinovits-sipos-nemzetkozi-uzleti-technikak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave