Constantinovits Milán, Sipos Zoltán

Nemzetközi üzleti technikák


Nemzetközi szervezetek

Az egyes országok kormányai saját gazdasági és egyéb ügyeikben szabadon és függetlenül döntenek. Világszerte is mind gyakrabban adódnak azonban olyan problémák, „ügyek”, amelyek egynél több, szélső esetben a világ valamennyi országát érintik. (Két vagy több országot érinthet például egy-egy, nemzetközi vízi úttal kapcsolatos probléma; vagy a világ valamennyi országát érintheti például az ózonlyukkal kapcsolatos gond.) Ilyen ügyekben egy-egy ország önmagában nem illetékes, következésképpen szükség van olyan nemzetközi intézményekre, szervezetekre, amelyek az abban részt vevő országok pénzügyi támogatásával és azok érdekében végzik a határokon átnyúló tevékenységek irányítását és ellenőrzését. Sok ilyen intézmény működik a világban. A nemzetközi gazdaság szempontjából legfontosabbakat a következőkben említjük.

Nemzetközi üzleti technikák

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 723 4

A jelen szakkönyvben található ismeretanyag egyaránt szól a tényleges és a leendő nagyvállalati és kisvállalkozó üzletembereknek, üzletkötőknek, marketingszakembereknek. A nemzetközi szokványok és üzleti gyakorlat megismertetésével bevezet a hazai és a globális külkereskedelmi feltételrendszerhez való alkalmazkodásba. Bemutatja az eredményes üzleti munka módszereit és az ésszerű kockázatkezelés lehetőségeit is. A könyvet jó szívvel ajánljuk tehát gyakorlati szakembereknek, üzleti menedzsereknek, vállalkozóknak. Az információs társadalom piacán a több tudás üzleti előnyt jelent, itt pedig olyan ismeretekről van szó, amelyek közvetlenül alkalmazhatóak a gyakorlatban is.

A könyv a szerzőpáros korábbi szak- és tankönyveinek a folytatása, elsősorban a több kiadást is megért „Külkereskedelmi technika - külpiaci kockázat" című könyvnek, valamint a 2008-ban kiadott „Nemzetközi kereskedelmi ügyletek" című munkának.

A szakkönyv tizenöt fejezetre bontva tárgyalja a nemzetközi árukereskedelmi tranzakciók környezeti feltételeit és intézményi peremfeltételeit, a tranzakciótípusokat, a nemzetközi üzleti szokványok tartalmát (amelyek lényegében a nemzetközi kereskedelem sajátos nyelvezetét jelentik), valamint a nemzetközi ügylet tartalmi kérdéseit és folyamatait. A szerzők naprakész ismereteket adnak, mivel legújabb kutatási eredményeiket is felhasználták a kézirat elkészítése során: így például az Incoterms szokványok új változatát és alkalmazásának újabb szempontjait, vagy a nemzetközi biztosítási szokványok átalakításának új fejleményeit is.

A szakkönyv alkalmas mind az érdeklődő szakmai közönség, mind pedig a felsőoktatás igényeinek kielégítésére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/constantinovits-sipos-nemzetkozi-uzleti-technikak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave