Constantinovits Milán, Sipos Zoltán

Nemzetközi üzleti technikák


Az elosztási rendszer elemei, funkciói, szereplői

A marketing disztribúciós csatornában történik a külpiaci kereskedelmi tranzakciók végrehajtása, lebonyolítása a különféle funkciókat ellátó közvetítő kereskedők segítségével. A történelmi fejlődés során az árutermelő piacgazdaságok kialakulásával jött létre az áru termelésének és felhasználásának, fogyasztásának tulajdonosi, földrajzi elkülönülése és ezáltal a kereskedelmi és közvetítői kereskedői funkció szükségessége is. A termelő és a felhasználó között azonban nemcsak a közreműködő kereskedők láncolatával találkozhatunk, hanem finanszírozó és biztosító pénzintézetekkel, szállítmányozókkal, fuvarozókkal, reklámügynökségekkel stb. is. Tágabb értelemben tehát a termék és fogyasztó találkozását a disztribúciós-elosztási rendszer biztosítja, amely a termelőt és fogyasztót, valamint az összes közreműködőt magában foglalja. Az elosztási rendszert a résztvevők funkciói alapján feloszthatjuk fizikai elosztásra (marketinglogisztikára) és értékesítési útra (marketingcsatornára). A fizikai elosztással, a nemzetközi logisztika összetett tevékenységeivel: a nemzetközi szállítmányozás, fuvarozás, raktározás, készletezés, finanszírozás kérdéseivel a későbbi fejezetekben foglalkozunk.

Nemzetközi üzleti technikák

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 723 4

A jelen szakkönyvben található ismeretanyag egyaránt szól a tényleges és a leendő nagyvállalati és kisvállalkozó üzletembereknek, üzletkötőknek, marketingszakembereknek. A nemzetközi szokványok és üzleti gyakorlat megismertetésével bevezet a hazai és a globális külkereskedelmi feltételrendszerhez való alkalmazkodásba. Bemutatja az eredményes üzleti munka módszereit és az ésszerű kockázatkezelés lehetőségeit is. A könyvet jó szívvel ajánljuk tehát gyakorlati szakembereknek, üzleti menedzsereknek, vállalkozóknak. Az információs társadalom piacán a több tudás üzleti előnyt jelent, itt pedig olyan ismeretekről van szó, amelyek közvetlenül alkalmazhatóak a gyakorlatban is.

A könyv a szerzőpáros korábbi szak- és tankönyveinek a folytatása, elsősorban a több kiadást is megért „Külkereskedelmi technika - külpiaci kockázat" című könyvnek, valamint a 2008-ban kiadott „Nemzetközi kereskedelmi ügyletek" című munkának.

A szakkönyv tizenöt fejezetre bontva tárgyalja a nemzetközi árukereskedelmi tranzakciók környezeti feltételeit és intézményi peremfeltételeit, a tranzakciótípusokat, a nemzetközi üzleti szokványok tartalmát (amelyek lényegében a nemzetközi kereskedelem sajátos nyelvezetét jelentik), valamint a nemzetközi ügylet tartalmi kérdéseit és folyamatait. A szerzők naprakész ismereteket adnak, mivel legújabb kutatási eredményeiket is felhasználták a kézirat elkészítése során: így például az Incoterms szokványok új változatát és alkalmazásának újabb szempontjait, vagy a nemzetközi biztosítási szokványok átalakításának új fejleményeit is.

A szakkönyv alkalmas mind az érdeklődő szakmai közönség, mind pedig a felsőoktatás igényeinek kielégítésére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/constantinovits-sipos-nemzetkozi-uzleti-technikak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave