Michalkó Gábor

Turizmológia


A területi szintű tervezés

A területi szintű tervezésen alatt egy igazgatási vagy területfejlesztési szempontból meghatározható térség komplex fejlesztésének előkészítése és megvalósítása értendő. Ennek során a tervezésben részt vevő szakemberek arra koncentrálnak, hogy az adott térség erőforrásai a vállalkozások révén a leginkább hatékony módon hasznosuljanak. A tervezés e szintje elkülönül az egyes létesítmények tervezésétől, mivel itt a turizmus társadalmi, gazdasági, környezeti hatásait szerteágazóbban kell számba venni. Ez abból is fakad, hogy a területi szintű tervezés szorosan kötődik a politikai szférához, a döntéshozók koncepciójába illeszkedő elképzeléseket kell megvalósítani, illetve annak kereteit kell megteremteni. A területi szint a településektől egészen a régiókig terjed, a nemzeti (országos) fejlesztés e könyv keretein kívül tárgyalandó kategória. A helyi, kistérségi, megyei vagy regionális szinten megvalósítandó fejlesztések tervezése annak egyes fázisaiba bevonandó szakemberek helyismerete révén hatékonyabb. A tervezés során a politikai szféra által jóváhagyott célokhoz kell az eszközöket hozzárendelni, amelyet forrásokkal kell alátámasztani.

Turizmológia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 717 3

A mű összefoglalja, rendszerezi, válogatja és alkotó módon megújítja azt az alapvető ismeretanyagot, amely a turizmusra vonatkozóan felhalmozódott a legutóbbi évtizedekben. E sokrétűen összetett jelenséget a szerző szilárd elméleti alapokon mutatja be, az érintett tudományterületek fogalmainak és összefüggéseinek hozzáértő alkalmazásával. A könyv újszerûen ható címe ugyancsak a tudományos igényesség messzemenő érvényesülésére utal. Ennek köszönhetően az érdeklődő olvasó magabiztosabban eligazodhat a turizmus rendszerében, elkerülheti a témakör kapcsán gyakran előforduló értelmezési csapdákat. A szövegben felsorolt példák, illetve az egyes fejezetekhez kapcsolódó esettanulmányok a gyakorlati hasznosítás terén is megbízható támpontokként szolgálnak.

Dr. Jancsik András, dékán

Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar

A könyv a turizmus elméleti kérdéseinek tudományos és mégis gyakorlatias, ugyanakkor korszerű megfogalmazása. A keresleti és kínálati tényezők, a vonzerők, az infrastruktúra, a turizmus rendszerének, tervezésének, irányításának összefoglalása a helyi és országos szintű döntéshozáshoz komoly alapokat ad. Támogatja a turizmus továbbfejlesztését és egyben átfogó képet nyújt a turizmus felsőfokú oktatásához.

Dr. Niklai Ákos, Professor Honoris Causa

a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/michalko-turizmologia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave