Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


esp@cenet

A nem kifejezetten szabadalmi szakemberek, hanem inkább a jogkereső közönség számára készült az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) és a Szellemi Tulajdon Világszervezetének (WIPO) közös gondozásában az esp@cenet adatbázis (link), amely egyszerűen és áttekinthetően kezelhető, ingyenesen, magyar nyelven (link) is hozzáférhető. Az adatbázis az európai (EP) és nemzetközi (PCT) szabadalmi dokumentumokon túl nemzeti szabadalmi információkat is tartalmaz. Az egyes rekordok az alapvető szabadalmi adatokon túl tartalmazzák a szabadalomcsaládra és a jogi státuszra (még bejelentési stádiumban levő vagy már megadott) vonatkozó adatokat is, valamint általában a teljes szabadalmi leírás is hozzáférhető. Az egyszerűséggel azonban együtt jár, hogy a szolgáltatás inkább csak tájékozódásra, illetve konkrét, ismert dokumentumok letöltésére alkalmas, bonyolultabb kutatási feladatokra (pl. szerkezeti képlet szerinti keresésre), a technika állásának teljes és precíz feltárására kevésbé alkalmas. Amennyiben egy gyógyszerkutató szakember szabadalmi információt keres, úgy elsősorban ennek az adatbázisnak a használatát javasoljuk.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave