Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


A találatok azonosítása

A nagy áteresztőképességű tesztelés során azonosított aktívakat, mivel azok egyetlen paraméter, az általában spektroszkópiai mérésből származtatott, egy koncentrációban meghatározott aktivitásadat alapján kerülnek azonosításra, további szűrő jellegű vizsgálatokkal szükséges jellemezni. Ezek célja, hogy minél hatékonyabban azonosítsák a célponttal ténylegesen kölcsönhatásba lépő, kémiailag egységes és szerkezetileg azonosított mintákat, azaz a találatokat. A találathitelesítés jelentőségére utal, hogy annak során akár a HTS-kampányban azonosított aktívak 90%-a is elveszhet, mint nem a célmolekulával kölcsönhatásba lépő, hanem méréstechnikai vagy mintakezelési okból aktivitást mutató hamis pozitív.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave