Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


Optimális könyvtárméret

Minél több jó minőségi anyagot szűrünk a vezérmolekula-keresés során, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy több és erősebben kötődő molekulát találunk a könyvtárban az adott célpont ellen. Bár ezzel az állítással kapcsolatban az irodalomban nincs teljes egyetértés, pusztán statisztikai szempontból nézve feltétlenül igaz. Mivel az úgynevezett mágikus metilcsoportok által okozott nagymértékű (gyakran konformációváltozással összefüggő) aktivitásjavulásra számtalan irodalmi példa található, nehezen kérdőjelezhető meg az a tény, hogy a molekulaszerkezetben történő kis változások a célponthoz kötődés erősségében nagy eltolódásokat okozhatnak. Ezek szerint tehát minél jobb a fragmenskönyvtár mintavételi sűrűsége a fragmensuniverzumból, annál valószínűbb az, hogy nem fogunk egy fontos vegyületcsoportot sem elveszteni a szűrés során.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave