Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


Kísérlettervezés

Korábban egy reakció reakciókörülményeinek optimálását hagyományosan az egyes reakcióparaméterek egyenkénti és lépésenkénti változtatásával végeztük (one-variable-at-a-time, OVAT). Eszerint egy önkényesen kiválasztott kezdeti kísérleti beállításból kiindulva egy reakcióparaméter értékét lépésenként változtattuk. Ezt követően e paraméter optimumánál folytattuk a kísérletsorozatot egy másik reakcióparaméter értékeinek változtatásával. Az így meghatározott maximális hozamot biztosító reakcióparamétereket véltük a reakció optimális körülményének. A véletlenszerűen kiválasztott kezdeti reakcióparaméter értékétől függően különböző látszólagos optimumokat érhetünk el.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave