Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


Minél előbb, annál jobb

Ha az eljárás-biztonságtechnikai vizsgálatok csak közvetlenül a méretnövelés előtt, már az optimálást követően zajlanak le, elképzelhető, hogy a negatív vizsgálati eredmények hatására, mikor is a kidolgozott technológia elfogadhatatlan kockázatot jelent, új reakcióút kiválasztásával egészen a fejlesztés elejére kell visszaugrani, ami jelentős időveszteséggel jár. A veszélyek későbbi felismerése lehetőséget teremt ugyan, hogy kémiai-technikai módosítással a veszély elfogadható mértékűre csökkenthető legyen, de belátható, hogy minél későbbi fázisban történik meg a felismerés, annál kisebb a szóba jöhető módosítások száma, s annál költségesebb a módosítások megvalósítása. (Egy már termelésbe került, az FDA által engedélyeztetett technológiánál a reakcióút váratlan módosításának igénye jelentős problémákat okozhat.) Minél előbb vonják be tehát a fejlesztésbe az eljárás-biztonságtechnikai labort, annál előbb lehet biztonságos irányú a fejlesztés. Ezzel a fejlesztési munka az eljárás-biztonságtechnikai szempontból nem megfelelő technológiák kidolgozásának elkerülésével olcsóbbá, gyorsabbá s már laborszinten is biztonságosabbá válhat. Hiszen reakciómegfutás már laborszinten is megtörténhet (5.34. ábra).

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave