Keller Krisztina (szerk.)

A turisztikai niche termékek


Összefoglalás

A bleisure turizmust a 2008/2009-es gazdasági világválság hívta életre, amely alapjaiban változtatta meg a turizmusipart. A bleisure utazások a globális pénzügyi krízist követően sem tűntek el, sőt 2016-tól kezdődően számuk exponenciálisan növekedett. Míg a Covid-19 pandémia okozta válsághelyzet a klasszikus utazási formákat – az üzleti és szabadidős célú utazásokat – megroppantotta, addig a bleisure turizmus rohamos növekedésnek indult az utazási korlátozások megszűnésével. Ennek pszichológiai, egészségügyi és technológiai okai is vannak.

A turisztikai niche termékek

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 914 7

Az elmúlt évtizedekben az egyre nagyobb versenyben való helytálláshoz megkerülhetetlenné váltak a niche turisztikai termékek, amelyek kisebb és speciálisabb piacon érvényesülnek, valamint egyénre szabottabbak és rugalmasabbak, mégis hatást gyakorolnak más turisztikai termékekre. Ezek a réstermékek olyan turistákat vonzanak, akik rendkívül motiváltak és hajlandóak többet költeni a desztinációban. A turisztikai szolgáltatók a niche turizmust a versenystratégia elemeként, a diverzifikáció és szegmentáció eszközeként, valamint a marketing kifinomult megközelítéseként használják.

A hiánypótló kötetben kilenc turisztikai réstermék a meghatározó trendekkel együtt számos hazai és nemzetközi példán keresztül kerül bemutatásra. A tanulmányok egyrészt a turizmus iránt érdeklődő és abban dolgozó szakemberek számára hasznosak, akik szeretnék megismerni a turisztikai réstermékekben rejlő lehetőségeket, azok fejlesztési lehetőségeit, másrészt egyetemi jegyzetként is szolgálnak.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keller-a-turisztikai-niche-termekek//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave